Céljai elérése érdekében az egyesület az alábbi konkrét tevékenységeket végzi, illetve az alábbi konkrét feladatokat látja el:

• népszerűsíti az egyesület tevékenységét, eredményeit,

• biztosítja az egyesület működéséhez szükséges technikai, műszaki, anyagi és a lövészsport végzéséhez előírt törvényes feltételeket,

• a szabadidő hasznos eltöltése érdekében lövészversenyeket, technikai bemutatókat szervez,

• segíti sportolóinak felkészülését a hazai és nemzetközi versenyekre,

• sport és egyéb célú létesítményeket hozhat létre és tarthat fenn,

• kiemelkedő eredményt elérő tagjait erkölcsi és anyagi elismerésben részesítheti,

• hazai sportkapcsolatok létesítése és fenntartása,

• a kulturális örökség helyi védelme,

• közösségi kulturális hagyományok, értékek ápolása,

• kézműves tevékenység végzése,folytatása,

• közművelődési célú rendezvények, programok szervezésének segítése vagy szervezése, lebonyolítása, közművelődés pénzügyi támogatása,

• a helyi újság működésének segítése,

• a helyi rádió működésének segítése, működtetése,

• a célok elérése érdekében kiadványok készítése, kiadása és forgalmazása, kiállítások rendezése,

• a Helytörténeti Gyűjtemény gondozása, karbantartása, bővítése tárgyi és írásos emlékekkel,

• a népi hagyományok, ünnepekhez kapcsolódó szokások bemutatása,

• a községtörténet ismerete, a szülőföld szeretetének elmélyítése az ifjúságban kisgyermekkortól,

• egy információs bázis kialakítása: benne községtörténettel kapcsolatos kiadványok, fényképek, hanganyagok, elektronikus anyagok gyűjtése.

• a község történetét, értékeit feldolgozó munkák létrejöttének, kiadásának segítése pályázati úton,

• a közművelődés eszközeinek korszerűsítésének segítése;

• a kulturális munka tartalmi részének támogatása (programszervezés, klubok tevékenységének segítése),

• támogatja a lakosság önszerveződő közösségeit,

• a hajdani hagyományos háztáji gazdálkodás újra élesztése,

• a település lakosságának élelmiszer szükségletét helyben termelt zöldségekből, gyümölcsökből és háztáji gazdaságokban nevelt állatokból biztosítani,

• a még meglevő gazdálkodási kultúra megismertetése, továbbadása,

• a hagyományos paraszti gazdálkodás turisztikai hasznosítása (lovagoltatás, bemutató parasztporta, élmény mezőgazdasági munka szervezése),

• őshonos magyar háziállatok elterjesztése,

• turisztikai igények ösztönzése és segítése, programszervezés

• szakmai rendezvények szervezése, azok elősegítése,

• együttműködik az oktatási, művelődési és gazdasági szervezetekkel,

• összefogja és segíti az egyesület tagjainak tevékenységét,

• tagok szabadidejének hasznos eltöltéséhez megfelelő körülmények biztosítása,

• sport, hagyományápoló táborok szervezése.

• A Vereb és környékén lovaglást folytató, illetve lósportot kedvelő polgárok, egyesületi szervezetbe tömörítését: A közös érdekképviselettel, az igények összehangolásával és a sport helyi szinten való optimális koordinálásával bővíti a lovagolni szeretők lehetőségeit.

• Gyermeklovagoltatás, hobbilovagoltatás népszerűsítése,

• Gyermek lovas táborok szervezése. Iskolákkal történő együttműködés során akár tanóra keretén belül, egyre szélesebb körben megismertetni a gyerekeket az állattal, annak biológiájával, táplálkozásával, ápolásával.

• Betekintést ad a lovaglás biztosította élménybe.

• Lovas turisztika, lovas terápiás foglalkozások meghonosítása.

• Állomást létesít a lovas túraútvonalak részére. Kielégíti a Vereben átmenő tranzit, illetve Verebet idegenforgalmi szempontból célállomásként tekintő turisták lovaglási igényeit.

• Szellemi, illetve testi fogyatékos gyermekek részére lovasterapeuta közreműködésével megszervezi a lóval való kapcsolatkialakítást és az állapotuk javulását célzó terápiás foglalkozásokat.

• Lovas hagyományok ápolása érdekében:

• Időszakos lovasbemutatókat szervez (Lovas íjász bemutatók, lovas hagyományok felelevenítése, huszárbemutatók stb.) melyek korhű betekintést adnak a különböző történelmi időszakokba, felkeltve az érdeklődést történelmünk, múltunk iránt.

• A Hucul lófajta tenyésztés, tenyésztésének figyelemmel kísérése.

• A Hucul tenyésztésével foglalkozó lótartók összefogásával szakmai találkozók szervezése.

• Más szervekkel és szervezetekkel szemben képviseli a tagok érdekeit.

• Segíti az életminőség és az emberi egészség környezeti feltételeinek javítását a fenntartható életmód és az ehhez kapcsolódó viselkedésminták terjesztésével, a fenntartható életmód értékeinek és eszközeinek széleskörű terjesztésével.

• Részt vesz településtisztasági kampányokban, aktív részvételével segíti a szemétgyűjtést.

• Konkrét segítséget nyújt az illegális szemétlerakó helyek felszámolásában és a parlagfű élőhelyek megszüntetésében, a gazdátlanság és illegális szemetelés okozta fertőzésveszélyes területek felderítésében.

• Környezeti tanácsadás keretében népszerűsíti a szelektív hulladékgyűjtést, a komposztálást, a hulladék minimalizálását.

• Elősegíti a helyi természeti értékek védelmét, a természeti értékek megismerését és azok bemutatását.

• Növeli a természetvédelem támogatóinak körét.

• Fontos feladatának tekinti az ifjúság mellett a felnőtt lakosság természetvédelmi szemléletének alakítását.

• Csatlakozik országos környezet-, természetvédelmi és vízgazdálkodási szemléletformáló programokhoz és figyelemfelkeltő kampányokhoz.

• Környezet-, természetvédelmi programokat, előadásokat, vetélkedőket, táborokat, kirándulásokat szervez nevelési célzattal.

• Kiadványokat készít és terjeszt céljai megvalósítása érdekében.

Az egyesület céljának megvalósítása érdekében - megállapodás alapján – szoros kapcsolatot tart mindazokkal az állami, társadalmi és gazdálkodó szervezettekkel, amelyek elősegítik azok megvalósítását, részt vállalnak az egyesület működési feltételeinek biztosításában és fejlesztésében.